Kuchnie Świata w Chemiku!

To już tradycja, że w naszej szkole odbywa się piknik kulinarny z potrawami z wielu krajów świata. Tak było też i tym razem. 14 czerwca stoły uginały się od dań kuchni angielskiej, amerykańskiej, niemieckiej, rosyjskiej, włoskiej …. itd. Były ciasta, sałatki, zupy, burgery, bułeczki, grilowane kiełbaski i cała masa innych pyszności. Wybór był tak ogromny, że aż ciężko było się zdecydować co wybrać. Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i pochwalili się swoimi umiejętnościami zarówno kulinarnymi, jak i językowymi (każdy przygotował przepis w języku obcym). Jak zawsze było wesoło, gwarno, radośnie a przede wszystkim smacznie! Za symboliczną kwotę można było skosztować smakołyków z całego świata. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak niecierpliwie czekać na kolejną imprezę w przyszłym roku.


Dzień Kulinarny

W czwartek 30.IV.2015, w piękny, słoneczny dzień uczniowie „Chemika” przygotowali potrawy z różnych kuchni świata to jest angielskiej, amerykańskiej, niemieckiej, rosyjskiej i włoskiej. Podczas wspaniałej uczty na boisku naszej szkoły, relaksując się na świeżej, ciepłej, wiosennej trawie można było zakupić za 1 zł lub 50 groszy smaczne dania. Zebrane pieniądze, 519 zł, zostały przekazane na leczenie 7- letniej Gabrysi, chorej na nowotwór.

Zaangażowanie uczniów w przygotowaniu potraw przerosło nasze oczekiwania. Jesteście super!!!! Cel był szlachetny, a zabawa super!!!!
Komentarze uczniów:

Kuba IIa „Dzień Kulinarny był świetnym pomysłem, ponieważ głodni i spragnieni uczniowie naszej pięknej szkoły mogli poznać smaki dań z innych krajów. Ja osobiście rzuciłem się na kiełbasę, lecz dałem i szansę innym potrawom. Najadłem się jak nigdy. Ja i moi koledzy mogliśmy w spokoju usiąść na kocach na świeżym powietrzu. Kochana Pani Dyrektor postanowiła że podczas sprzedaży posiłków lekcję nie będą się odbywać.

Natalia IIa „Podczas dnia kulinarnego najbardziej smakowała mi pizza włoska, nigdy takiej przepysznej nie jadłam! Oraz szarlotka wykonana przez Oliwię, koleżankę z mojej klasy.

Justyna, Dominika, Zuzia, Klaudia IIIc „Dzień kulinarny to wspaniały dzień! Jeśli ktoś lubi jeść jest to dla niego dzień idealny. Fajny pomysł, mamy nadzieję na kolejne takie!

Bartek IIIc „Bomba więcej takich imprez!!!

Kuba IIIa „Ale się obżarłem! Przepyszne, dużo, tanio i słonecznie.

Bartek IIIa „Było pysznie i urwały się lekcje”

MonikaITa/l” Ale dobre żarło , na końcu imprezy najlepiej bo za darmo!!!”

Ewelina i Marta III „Ta ‘Było dużo pysznej szamy, kochamy jeść!!!!”