I Pokoleniowy Turniej w piłkę nożną
Wpisany przez Piotr Wycisłowski   
wtorek, 06 maja 2014 12:45

I Pokoleniowy Turniej Szkół Ponadgimnazjalnych

w Piłkę Nożną Mężczyzn o Puchar Starosty Mińskiego

 

23 kwietnia 2014r odbył się I Pokoleniowy Turniej Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłkę Nożną Mężczyzn o Puchar Starosty Mińskiego. W imprezie organizowanej przez naszą szkołę wzięło udział 62 uczestników z sześciu placówek powiatu mińskiego: ZS im. Marii Skłodowskiej – Curie jako gospodarza, ZS Agrotechnicznych, ZS Ekonomicznych, ZS Nr 1 im. Kazimierza Wielkiego, ZS Nr 2 im. Powstańców Warszawy oraz ZS im. H. i K. Gnoińskich w Siennicy. Dzięki uprzejmości dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 2, Pana Sławomira Domańskiego, na przyszkolnym boisku od godziny 9:00 rozegrano 15 spotkań, systemem „każdy z każdym”, które wyłoniły zwycięzców. Piękna pogoda, duża frekwencja i wysoki poziom sportowy młodzieży zapowiadał niemałe emocje. I tak w rzeczywistości było. Do ostatniego meczu nie było wiadomo, kto stanie na kolejnych stopniach przysłowiowego „pudła”. Ostatecznie, aż trzy zespoły spośród wszystkich biorących udział, zakończyło zmagania z dorobkiem 10 punktów. Co ciekawsze, do rozstrzygnięcia kwestii tytułu najlepszej drużyny organizator musiał sięgnąć po tzw. „małą tabelę”, gdyż każda ekipa z pierwszej 3-ki miała jedną wygraną i jedną przegraną w meczach między sobą. W końcowym rozrachunku na najwyższym stopniu podium znalazła się drużyna ZS Nr 1 im. Kazimierza Wielkiego, z bilansem bramek + 14, na drugim ZS Nr 2 im. Powstańców Warszawy, z bilansem +3, oraz na trzecim, ale równie zaszczytnym, gospodarz turnieju – nasz szkoła, +1.

Zakończeniem całego turnieju było rozegranie meczu pokazowego. Naprzeciw siebie stanęli uczestniczący w imprezie nauczyciele i reprezentacja złożona z najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W pojedynku „seniorów” z młodzieżą lepsi okazali się ci drudzy, zwyciężając swoich opiekunów 3:1.  Po zakończeniu części sportowej nastąpiło wręczenie pamiątkowych dyplomów dla wszystkich drużyn oraz pucharów i medali dla zwycięzców. Ponadto rozdano indywidualne statuetki dla wyróżniających się zawodników turnieju. Najlepszym bramkarzem imprezy okazał się Cezary Pielasa z „Mechanika”, a najlepszym piłkarzem Dawid Matak z Siennicy. Koronę „Króla strzelców” zdobył Marcin Kowalczyk z „Budowlanki”, z dorobkiem 10 bramek.

Mamy nadzieję, że inicjatywa rozgrywania takich turniejów spodobała się wszystkim, co zaowocuje jeszcze większą frekwencją w przyszłych latach. Już teraz zapraszamy na kolejną odsłonę Turnieju Pokoleniowego i dziękujemy wszystkim za udział w I Pokoleniowym Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłkę Nożną Mężczyzn o Puchar Starosty Mińskiego.

zobacz zdjęcia

Organizator turnieju

Piotr Wycisłowski