I TA 2016

Zajęcia laboratoryjne na Wydziale Nauk Ścisłych UPH w Siedlcach

Dnia 07.10.2016 klasa II A i III TA wraz z opiekunami Panią Izabelą Chłopik, Panią Danutą Kluską i Panią Katarzyną Wiąckiewicz wybrała się do Instytutu Chemii Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.

Młodzież wzięła udział w zajęciach laboratoryjnych organizowanych przez Centrum Chemicznego Kształcenia Praktycznego (CCKP) w ramach Projektu Innowacyjnego „Chemia – wiem, umiem, rozumiem”. Zajęcia praktyczne z chemii w formie dwugodzinnych bloków tematycznych prowadzone były w laboratoriach chemicznych Instytutu Chemii przez dr Barbarę Pezler i dr Agnieszkę Ostrowską. Podczas zajęć każdy uczeń wykonywał doświadczenia mając do dyspozycji zestaw odczynników, naczyń i akcesoriów laboratoryjnych niezbędnych do wykonania ćwiczeń.

zobacz zdjęcia

I A i I TA na wycieczce

Dnia 10.10.2016 klasa I A i I TA wraz z opiekunami Panią Marleną Pustołą, Panią Marią Bartnicką-Wójcicką, Panią Moniką Woźniak i Panią Katarzyną Wiąckiewicz wybrała się na wycieczkę integracyjną do „Gospodarstwa na Końcu Wsi”.

Młodzież wzięła udział w zajęciach kreatywnych malowania na szkle, zapoznała się z tajnikami pszczelarstwa, zwiedziła gospodarstwo poznając ciekawostki zwierząt tam zamieszkujących. Chętni mogli sprawdzić swoich sił dojąc krowę na czas lub strzelając z łuku. Na koniec wszyscy mieli okazję przejechać się saneczkowozem.

zobacz zdjęcia

I TA na Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach

Dnia 21.10.2016 klasa ITA wraz z opiekunami Panią Izabelą Chłopik i Panią Katarzyną Wiąckiewicz wybrała się na wycieczkę do Instytutu Chemii UPH w Siedlcach w ramach trwającego tam XVIII Festiwalu Nauki i Sztuki.

Młodzież wzięła udział w wykładach, których główną tematyką była „Barwna chemia – barwy (w) chemii”. Wykłady zaprezentowali: dr Waldemar Wysocki, dr Agnieszka Ostrowska, dr Danuta Kroczewska, dr Karol Wnorowski i dr Arkadiusz Rudzki. Następnie uczestnicy wzięli udział w pokazach widowiskowych doświadczeń chemicznych przygotowanych przez Studentów z Koła Naukowego Chemików „SPECTRUM”.

zobacz zdjęcia