Piłkarska "szóstka" na brąz
Wpisany przez Piotr Wycisłowski

W kwietniu br. rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych.  Jak co roku rywalizowano systemem każdy z każdym rozłożonym na 3 dni, po 2 lub 3 spotkania . Na pierwszy rzut przyszło nam rywalizować z LO z Mrozów. Chłopcy  zarówno jednej jak i  drugiej drużyny podeszli do tego meczu bardzo ostrożnie, dlatego tempo akcji było dość spokojne. Dopiero druga połowa przyniosła więcej emocji. Nasi zawodnicy wykazali się ambicją oraz chęcią zwycięstwa, czego efektem były strzelone 2 bramki w krótkim okresie czasu. Później kontrolowali już sytuacje i zapisali na swoim koncie cenne trzy punkty. Drugi mecz przyszło nam rozegrać z ZS Agrotechnicznych. Prawie całe spotkani e było bardzo wyrównane i pomimo znacznej przewagi w końcowych minutach naszego zespołu zakończyło się remisem 1:1. Ostatni mecz tego dnia zagraliśmy z gospodarzem – ZS nr 1. Po bardzo dobrej grze w pierwszej połówce, w drugiej zaaplikowaliśmy 3 bramki i z zwycięstwa cieszyli się nasi przeciwnicy. W następnej kolejce spotkaliśmy się z zespołami z Mechanika i Ekonomika. Z pierwszą z tych drużyn wyrwaliśmy zwycięstwo w ostatnich sekundach meczu strzelając na 2:1. Z Ekonomikiem natomiast, mimo wizualnej przewagi straciliśmy bramkę na 1:1 na minutę przed końcowym gwizdkiem sędziego. Ostatni bój w dwumeczach przyszło nam stoczyć z zespołem Sulejówka i Siennicy. Oba mecze, z niewygodnymi dla nas rywalami były bardzo ważne gdyż od ich wyników zależało wejście do ścisłej czwórki i fazy play-off. Każda z drużyn miała szanse zagrać w finałach. Mimo porażki z LO z Sulejówka udało nam się osiągnąć swój cel, remisując z ZS z Siennicy 2:2.

Czwarte miejsce  w rundzie zasadniczej ustawiło nas w parze półfinałowej, po raz trzeci z kolei, z drużyną ZS nr 1.. Niestety przeciwnicy okazali się nieznacznie lepsi i pozostał nam jedynie mecz w tzw. „małym finale” z „Eonomikiem”, który swoje spotkanie z LO Sulejówka przegrał w rzutach karnych. W naszym ostatnim meczu chłopcy pokazali ducha walki, mimo straty pierwszego gola w meczu nie poddali się i jeszcze przed przerwą udało nam się doprowadzić do stanu 1:1. W drugiej połowie nieznaczną przewagę udokumentowaliśmy strzeleniem drugiej bramki i po ostatnim gwizdku sędziego to my mogliśmy cieszyć się z końcowego zwycięstwa, rewanżując się tym samym za porażkę w meczu o trzecie miejsce z zeszłego roku. W finale ZS nr 1 rozbił mocno zmęczonych batalią z „Ekonomem” ekipę z Sulejówka, zdobywając złoto. Nas, pomimo porażki w półfinale z późniejszym zwycięzcą, cieszy fakt, iż udało się powtórzyć sukces sprzed 2 lat, który napawa optymizmem na kolejny rok zmagań piłkarskich „szóstek”. Gratulujemy!!!