"Lekkie" medale
Wpisany przez Piotr Wycisłowski   


„LEKKIE” MEDALE

8 maja br. na obiektach MOSiR’u i ZS Zawodowych nr 2 w Mińsku Mazowieckim odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Lekkoatletyce Szkół Ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowała liczna grupa uczniów- 20 dziewcząt i 11 chłopców. Po zeszłorocznych sukcesach apetyt na kolejne był spory. Choć indywidualnie nie udało nam się zdobyć ani jednego medalu- zawsze zabrakło tej przysłowiowej kropki nad „ i ” – czwarte, piąte miejsca, drużynowo wypadliśmy naprawdę nieźle. Dziewczęta powtórzyły sukcesy sztafetowe z poprzednich lat, zajmując 2 miejsce w biegu 4x100m w składzie: Przybysz Kamila kl. IC, Milewska Wioletta kl IIB, Konopacka Magda kl. IIB i Karpińska Dominika kl. Również na cztery razy dłuższym dystansie nasze uczennice zajęły miejsce na „pudle”. Brąz w sztafecie 4x400m zdobyły: Paulina Chudzik kl. IIB, Magda Konopacka kl. IIB, Klaudia Celej kl. IIA i Dominika Romaszuk kl. IA. W konkurencjach sztafetowych chłopców brąz na dystansie 4x400m wywalczyli Piasecki Jakub kl. IA, Boguta Michał kl. IIB, Piwowarek Bartosz kl. IIA i Kwarciany Michał kl. IIB. Na 4x100m nasi chłopcy przegrali podium dosłownie o włos, uzyskując czas gorszy o drużyny z trzeciego miejsca o 0,1sek.

O sile naszej drużynowej ekipy świadczyć może fakt, iż łącznie ze wszystkich konkurencji- biegów indywidualnych, sztafetowych, pchnięciu kulą, skoku wzwyż i w dal zajęliśmy w klasyfikacji końcowej dziewcząt drugie, a chłopców trzecie miejsca.

Mamy nadzieje, że w przyszłym roku uda nam się nie tylko drużynowo, a również indywidualnie osiągnąć medalowe miejsca gdyż w naszej młodzieży tkwi potencjał i duże możliwości.

[pw]

zobacz zdjęcia