XIX PMSPG w piłce siatkowej dziewcząt
Wpisany przez Piotr Wycisłowski

W okresie marca i kwietnia br. odbyły się XIX Mistrzostwa Powiatu Mińskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta z klas I i II (zdj.). W rundzie zasadniczej spotkaliśmy się z drużynami „Budowlanki”, „Ekonomika” i LO z Mrozów. W każdym meczu dziewczyny z ogromną determinacją walczyły jak równy z równym. Niestety uległy swoim przeciwniczkom kolejno: 3:2, 3:0 i 3:1. Najciekawszy mecz rozegrały z dziewczętami z ZS nr 1, w którym o zwycięstwie zadecydowały detale i mnóstwo szczęścia naszych oponentek. Do fazy play-off podeszliśmy jednak z optymizmem, mimo iż na początek przyszło nam się mierzyć z obrończyniami tytułu – ZS Ekonomicznych. Dziewczyny całkiem nieźle weszły w mecz, niestety bardziej doświadczone zawodniczki, grające w profesjonalnej lidze, potrafiły wykorzystać nasze słabe strony i wygrały to spotkanie 3:0. O trzecie miejsce przyszło nam się mierzyć z dziewczynami z LO z Mrozów, które przegrały swój mecz półfinałowy z ZS nr 1. Po przespanym pierwszym secie, przegranym wyraźnie, do kolejnych partii ruszyliśmy zdeterminowani. Gra punkt o punkt zwiastowała zaciętą walkę, niestety stan taki utrzymał się jedynie do połowy seta. W tym momencie pozwoliliśmy odskoczyć rywalkom na kilka punktów, co skutkowało przegraną w drugiego seta. Trzeci set rozpoczął się podobnie do poprzedniego, na nasze nieszczęście również w ten sam sposób się zakończył. Całe spotkanie przegraliśmy 3:0. Niemniej jednak dziewczynom należą się słowa uznania! Bardzo młody zespół, po kilku treningach walczył jak równy z równym z każdym przeciwnikiem. Widać brak zgrania między zawodniczkami, jednak perspektywa kolejnego roku szkolnego, przy dużym zaangażowaniu dziewczyn kreśli się w jasnych kolorach. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się wykorzystać potencjał naszych zawodniczek i zakończymy rozgrywki na przysłowiowym „pudle”!.