Medale na stole!
Wpisany przez Piotr Wycisłowski   

11 lutego 2015r w Zespole Szkół Nr 1 im. Kazimierza Wielkiego odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów. Skład drużyny dziewcząt tworzyły Urszula Parulska, Magda Konopacka oraz Barbara Kozicka, natomiast męską ekipę Nalazek Jakub wraz z Marcinem Zakrzewskim.

Chłopcy rywalizowali w dwóch grupach po cztery zespoły. W wyniku losowania znaleźliśmy się w jednym „ koszyku” z ZSE, ZS NR 2 oraz LO z Mrozów. Niestety po obiecującym wygranym pierwszym meczu z LO Mrozy przegraliśmy kolejno z „Ekonomikiem” oraz „Mechanikiem” – oba mecze stosunkiem 1:2. W efekcie zajęliśmy dopiero trzecie miejsce w grupie i czekał nas mecz o V miejsce w całych mistrzostwach. Tam zmierzyliśmy się z zespołem z ZS Agrotechnicznych. O zwycięstwie naszych przeciwników po raz kolejny zadecydował mecz deblowy, w którym przegraliśmy 1:2. Mamy nadzieje, że w przyszłym roku będziemy mieli troszkę więcej szczęścia, gdyż chłopaków zdecydowanie stać na więcej niż zajęcie VI miejsca.

Drużyny dziewcząt podzielone zostały na dwie trzy zespołowe grupy, w których rywalizowały każda z każdą. Nam przyszło rywalizować ze szkołą z Mrozów oraz ZSA. W pierwszej rundzie zajęliśmy drugą lokatę, przegrywając bezpośredni pojedynek o pierwsze miejsce z ZS Agrotechnicznych wynikiem 1:2. O finał przyszło nam się mierzyć z późniejszymi zwyciężczyniami, czyli dziewczynami z „Ekonomika”. Rywalizację tę przegraliśmy 0:2 i w małym finale ponownie spotkaliśmy się z drużyną ZSA, która walkę o finał przegrała z SLO. Tym razem dziewczyny stanęły na wysokości zadania i pewnie zwyciężyły 2:0, dzięki czemu mogły się cieszyć z brązowego medalu mistrzostw. Warto nadmienić, iż w zeszłym roku dwie z tegorocznych zawodniczek, a mianowicie Ula i Magda zajęły 2 miejsce. Widać, że nadal liczą się w walce o medale, dlatego życzymy, by w przyszłym roku zdobyły upragnione złoto!

opiekun: P. Wycisłowski